0212 886 1733
SAYFALAR

Turnike Sistemleri

Turnikeli geçiş kontrol sistemleri, access kontrol sistemleri içerisinde en önemlilerinden biridir. Geçiş kontrol amacına yönelik olan turnike seçimi orada uygulanmak istenen güvenlik sistemi ile bağlantılıdır. Farklı çeşitlerde ki turnikeler ile firmalara giriş – çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi bir çok yer kontrol altına alınabilir.İsteğe göre turnikelerin üzerine parmak izi okuyucu; kart okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları monte edilir. Turnike çeşitlerini; tripod turnikeler; hızlı geçiş turnikeleri; boy turnikeleri ve vip turnikeler olarak 4 ana başlıkta toplayabiliriz.

Tripod Turnikeler

Üreticisi olduğumuz Tripod turnikeler 3 kollu olup, kolları bel hizasındadır. Şuan piyasada en çok kullanılan modeller olup tek ayaklı, çift ayaklı ve duvara monte edilebilen modelleri mevcuttur. Paslanmaz çelikten %100 Türkiye de üretilen turnike sistemlerimiz ISO 9001-2000, CE gibi kalite sertifikalarına sahiptir.

Paslanmaz çelik turnikelerimiz, kart okuyucu, parmak izi okuyucu ve yüz tanıma cihazları ile birlikte kullanılabileceği gibi istenirse jeton, para okuyucu, buton yahut uzaktan kumanda ile de kontrol edilebilir. Deprem, sel ve yangın gibi acil durumlarda diğer güvenlik sistemlerinden tetik alarak turnike enerjisi kesilip kolun boşa dönmesi sağlanarak hızlı kaçış sağlanabilir.

Müşteri isteklerine göre tasarım, kullanılacak malzeme niteliği ve ölçüleri değiştirilebilir. Turnike üzerindeki led barlar normalde kırmızı yanmakta olup geçiş yetkisi verildiğinde yeşil renge döner. AVAX turnikeler tek yönlü; sadece giriş yahut çıkış çalışabildiği gibi, çift yönlü; giriş-çıkış olarak da çalışabilir. Turnike sistemlerimiz single ve double olarak üretilmekte olup tüm Türkiye, Balkanlar, Kıbrıs ve Türki Cumhuriyetlerinde satış sonrası teknik servis hizmetine sahiptir.

VIP Turnikeler

Turnike sistemleri geçiş kontrolü ve geçiş yetkilendirmesi yapmak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Bu turnikeler farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Vip turnikeler, aynı zamanda engelli geçiş turnikesi olarak da adlandırılır. Engelli geçiş turnikesi, farklı kol uzunlukları ile farklı uzunluklara sahip alanlarda güvenle tercih edilebilir. Bu turnike sistemleri, turnike kullanılacak olan her alanda %100 kullanılmalıdır. Çünkü engelli bireylerin normal bir turnikeden geçmesi mümkün değildir. Engelli bireylerin normal turnikeden geçemiyor olması, vip turnikelerin kullanımlarını da günümüzde giderek arttırmaktadır. Silindir, camlı, geniş kollu olarak kendi içinde ayrılan vip turnikeler, ileri veya geri hareket esnasında kişi eğer turnike önünde yer alırsa turnike otomatik olarak bu eylemi hissederek tepki verir ve kişinin kapanma esnasında zarar görmemesi için çalışması otomatik olarak durur. Aynı zamanda bu turnikeleri tek veya çift butonlu olarak da kontrol edebilmeniz mümkündür. Tek butonla kontrol sağlayacaksınız, turnike butona her basışta açıksa kapanır, kapalı ise açılır. Çift buton kontrolünde ise açma ve kapama için iki farklı buton bulunur.

Vip turnike sistemlerinin kullanımının yanı sıra kurulumları da oldukça basittir. 20 dakika gibi kısa bir sürede bu turnikelerin montaj işlemleri gerçekleştirilebilir. Ayrıca engelli geçiş turnikeleri mikroişlemci kontrollü olarak çalışabilirler ve bu sayede çift taraflı olarak geçişe imkân sunarlar. Geçiş yapılan yönde bir dijital veri çıktısı veren engelli geçiş turnikeleri, bilgisayar kontrollü olarak kullanılıyorsa bu veriler direk olarak bilgisayara da gönderilebilmektedir. Engelli geçiş turnikeleri, yüksek performansları ve sağlamlıkları ile TSEK, ISO 200 ve ISO 9001 kalite belgelerini almıştır. Bu turnike sistemlerinin boyutları 75 ve 90 cm arasında değişiklik göstermektedir. Farklı modelleri ile kullanacağınız her alanda (özellikle tasarıma önem veriyorsanız) dekoru bozmayacak, aksine bu alanlara bir şıklık ve kalite katacaktır.

Kullanımları oldukça basit olan engelli geçiş turnike sistemleri, zaman kontrolü özellikleri sayesinde belirlenen zamanda açılabilir veya belirlenen zamanda kapanabilmektedir. Ayrıca vip turnike sistemlerinin acil mod özelliği; yangın, deprem, afet gibi acil alarm durumlarında otomatik olarak serbest geçiş moduna geçmektedir. Eğer dilerseniz isteğe bağlı olarak besleme gerilimi şartlarını da sağlanabilmektedir. Yumuşak ve sessiz geçiş özelliği sayesinde engelli geçiş turnikeleri hassas ve kontrollü geçişlerin kapılarını aralıyor. Eğer isterseniz vip turnike kolu üzerine engelli işareti koyabileceğiniz gibi geçiş ok işaretleri de koyarak kullanıcılar için geçiş yönünü de kendiniz belirleyebilirsiniz. Tekerlekli sandalye kullanan bireyler için tasarlanmış vip turnikeler, engelli bireylerin hayatını kolaylaştırıyor!

Boy Turnikeler

Başta stadyumlar olmak üzere cezaevleri, tutukevleri, girilmesi gizli ve yüksek güvenlik gerektiren yerler olmak üzere boy turnike sistemleri birçok alanda kullanılmaktadır. Elektrostatik toz boyalı ve paslanmaz çelikten imal edilen tam boy turnikeler istenilen ebat ve ölçülerde de üretilebilmektedir.

TSEK ve ISO 9001-2000 standartlarında Türk mühendisleri ve yerli sermaye ile üretilen AVAX boy turnikeleri ortalama 225 cm yüksekliğe sahip olup dış hava koşullarından etkilenmeden de çalışabilmektedir. İris tanıma cihazı, yüz tanıma sistemi ve parmak izi okuma sistemi ile entegreli kullanılabildiği gibi biletli ve kartlı geçiş sistemlerine de uyumludur.

Hızlı Geçiş Sistemleri

Hızlı geçiş turnikeleri, giriş – çıkışların hızlı yapılmasının istenildiği yerlerde, tripod turnikenin kolu gibi herhangi bir engelle karşılaşmadan, kurulmuş bulunduğu yerin dekoruna uygun ve zarafetin ön planda tutulduğu yerlerde kullanılmaktadır.

Bavul, çanta, el arabası yahut tekerlekli sandalye ile rahatlıkla geçebileceğiniz hızlı geçiş turnike sistemleri, pleksiglass bir engele sahiptir ve yetkisi olan kişiler için sağa ve sola aynı küçük bir kayar kapı gibi açılarak kullanıcısına net bir geçiş alanı bırakır. Hidden gate turnike olarak da adlandırılan hızlı giriş ve çıkış turnikeleri istenirse kart okuyucu, parmak izi okuyucu ve yüz tanıma sistemi cihazları ile birlikdede güvenlik seviyesi arttırılmış halde kullanılabilir. İsteğe bağlı olarakda uzaktan kumanda yahut buton ile açılıp kapatılabilir.

Hızlı geçiş turnike sistemlerinin kalite standartları ve güvenlik!

Paslanmaz çelikten imal edilen AVAX geçiş kontrol turnikeleri sessiz ve konforlu çalışır. TSEK ve ISO 9001:2008 kalite belgelerine sahip olan ve Türkiye de yerli sermaye ile üretilen modellerimiz müşteri talepleri doğrultusunda ilave özelliklerle de üretilebilmektedir. Minimum 60 cm geçiş alanına sahip olan turnike sistemlerimiz, mikroprosesör kontrollü olarak tasarlanmış olup güvenlik sistemlerine bağlı olarak da çalışabilmektedir. ( Yangın, deprem ve benzeri acil durumlarda otomatik serbest kaçış )

Kişinin turnikeden geçişi esnasında, turnike kolunun önünde beklemesi veya geçiş yapmış olmasına rağmen taşıdığı çanta ve benzeri eşyaların içeride kalması halinde; herhangi bir kontrol mekanizması ile turnikenin tetiklenmesi de dahil olmak üzere kolun hareketi güvenlik sensörleri tarafından engellenerek olası kazalar yahut tatsızlıkların önüne geçilir.