0212 886 1733
SAYFALAR

Hasta Klinik Hemşire Çağrı Sistemi

Hemşire Çağrı Sistemi

Kablosuz Hemşire Çağrı Sistemleri, Hastane, Klinik ve benzeri sağlık noktalarında tedavi gören

Hasta ve yakınlarının her türlü durumda kullanabilecekleri, hasta ve hemşireler arasında daha hızlı ve daha kolay iletişim kurmayı sağlayan, kablo,işçilik ve montaj gerektirmeyen teknoloji harikası bir üründür.

 

Hemşire çağrı sistemleri;

Çağrı butonları OP3H, OP3Hİ

Çağrı alıcı ekranı OM 99,OPC 999

Mobil Çağrı Saat alıcı OS 9999

Repeater RPT 01 (Repeater mesafenin çok uzun olduğu durumlarda kullanılmak üzere Sinyal tekrarlayıcı) cihazlarından oluşmaktadır.

 

KULLANIM ŞEKLİ
• Kablosuz Hemşire çağrı butonları hasta odaları, hasta yatak başları ve WC Banyolarda istenilen noktalara monte edilerek hızlı ve kolay iletişim sağlanır.

• İhtiyaç halinde Hasta odası, yatak başı ya da WC ‘lere monte edilmiş olan kablosuz hemşire çağrı butonundaki “Zil” tuşuna basarak hemşire yardımı ya da Acil durumlarda mavi kod uygulamalarında kullanılan ”Acil” tuşuna basarak acil çağrı yapılabilir.

• Gelen tüm çağrılar, Hemşire bankosunda bulunan Dijital alıcı panosunda, hem de hemşirelerin kollarında taşıdıkları “mobil çağrı cihazı Saat ” (OS 9999) alıcıda eş zamanlı olarak oda numarası ve yatak numarasıyla beraber görünür.

• “Acil” tuşuna basarak yapılan çağrılar, “Acil” uyarısı ve oda, yatak numarasının ekran ve mobil Saat Alıcıda eş zamanlı olarak ekranda gösterilir.

• “Acil” tuşu aynı zamanda Hastanın yanına giden hemşirenin başka bir hemşireyi çağırma ihtiyacında, hemşirenin “Acil” tuşuna basarak yardım istemesi çağrısını alıcılara gönderir.

 

Hemşire Çağrı Sisteminin avantajları:
• Sistem kablosuz bir teknoloji olduğundan herhangi bir kablo tesisat ve tamirat gerektirmez. Mobil taşınabilir olması sayesinde Hastane içinde olabilecek her türlü yenidüzenlemelerde kolayca monte edilebilme özelliğine sahiptir.

• WC ve banyolarda sorunsuz şekilde kullanılabilir.

• Bilgisayar yazılımı sayesinde yapılan tüm çağrıların detayları( saat,arayan oda numarası vb.) yetkili servis çalışanının sistemle ilgili tüm istatistikleri raporlanabilir.

• Kurulum maliyetleri kablo montajı ve işçilik maliyetlerinden dolayı ekonomiktir ve herhangi bir bakım gerektirmez.

 

Kablosuz Çağrı Butonları

ABS plastik ve membran kaplama şık tasarım ve dizayna sahip malzemeden 3 tuşlu (Çağrı – Acil- İptal) (OP3H) ve İpli olarak üretilen (OP3Hİ) çağrı butonlarıdır. Çift taraflı bant ile ya da duvara vidalanarak monte edilebilir. WC ve banyo gibi nemli ve ıslak mekânlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Dijital Alıcı Ekran gösterge panosu (LED) ve Mobil Alıcı Saat

Modellere göre değişebilen ABS ve Alüminyum malzemeden üretilmiş, ses ve ışık uyarısı bulunan,3 ve 4 karakterli,(OM 99, OPC 999) Ledli alıcı gösterge panosudur. Tüm gelen çağrılar, alıcı ekran hafızasında saklanır ve sırasıyla gösterilir. Eş zamanlı olarak gelen tüm çağrılar Mobil Saat Alıcı (OS 9999) sayesinde ekranda görülerek hızlı ve acil müdahale tamamlanmış olur.