0212 886 1733
SAYFALAR

İnergen Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

İnergen Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri
Bir yangın eğer ki ateşten dolayı çıkmamış ise bunun en etkili açıklaması; o ortamda fazla miktarda sıcaklık ve oksijen bulunması ile yangın için aşırı elverişli bir ortam oluşması sonucu yangın ortaya çıkmıştır. Bu durumda çok olumsuz bir duruma sebep olmaktadır. Yangın hızla yayılabilen arsız bir afet tipidir. Yangınları söndürmek çeşidine göre farklılık gösterir her alet ve her cihaz her yerde maalesef ki kullanılamaz. Bu sebeple tespiti çok iyi yapmalı ve bu doğrultuda hareket edilmelidir.
İnergen Gazlı Yangın Söndürme Nedir?
İnergen yangın söndürme; gazlı bir yangın söndürme sistemidir. Bu sistemin içinde bulunan gazlar doğaya zarar vermeyen gazlar olduğu için ozon tabakasına bir zararı bulunmamaktadır. Mahalle gibi alanlarda kullanılan bu sistem genellikle doğal gaz ve ev yangınları için hızlı müdahaleyi sağlar. Birçok gazı bünyesinde barındırması ile hızlı ve çabuk müdahale yaparken soğutmayı da aynı zamanlı gerçekleştirmektedir.
Genel Kurulum Ve Sistem Özellikleri
Temiz ve İz bırakmayan bir sistem olması sebebi ile Geniş kullanım alanına sahip ve birçok tehlikeli alanlar için oldukça etkili olmaktadır . Hızlı ve çabuk kontrol alabilme özelliği içerisinde birçok gazı barındırması ve soğutma özelliğinin olmasıdır. Doğal gaz dağılım alanları başta olmak üzere birçok alana ve mekanda kullanılabilir. Özellikle tarihi eser alanlarını başında gelen müze ve benzeri alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kokusuz olması ve boşalım sonrası artık bırakmaması bu araca olan güveni daha da arttırmaktadır. Bu yangın söndürme sisteminin en önemli özelliği olan tekrar dolum yapılabilmesi de maliyeti büyük oranda düşürmektedir.