0212 886 1733
SAYFALAR

Argon Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Olumsuz olayların başında gelen yangınlar için önlem almak olukça önemlidir. Nerede ne zaman geleceği belli olmayan bu olayın önlemsiz birçok sonucu beraberinde doğurduğu herkes tarafından bilinir.Bunun için kişi ve bireyler her alanda önlem almak için yangın için sistemler kurarlar. Bu sistemler yangın zamanında olukça önemlidir.
Argon gazı ise; doğada var olan ve doğaya hiçbir zararı bulunmayan gazların başında gelir. Bu gaz havaya karıştığı zaman oksijeni tüketmez ve hava kirliliğine sebep olmaz. Argon gazı koku ve renk barındırmayan bir gaz olduğu için yangın vakâlarında daha fazla koku sorunu ortaya koymaz.

 

Yangın Tüplerinde Argon Gazı Yangın tüpleri için en uygun gazlardan biri olan argo gazı; düşük maliyetli bir gaz olduğu için tatbikat zamanında da kullanılabiliyor. Buda aynı tüpü ucuz maliyet ile daha çok kullanmayı sağlıyor. Bir diğer özelliği ise basınç esnasında yani sıkıldığı zaman göle görebileceğiniz bir görüntü bulunmamaktadır. Ayrıca soğutma yapmaz ve çevre ve doğa düzeni için hiçbir sorun teşkil etmez. Canlıların bulunduğu ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

Argon Gazı Kullanımının Faydaları

Maliyet olarak oldukça ucuz olması argon gazına ilgiyi arttırıyor. Bunun dışında koku ve renk barındıran bir gaz değildir. Çevreye zararı bulunmayan bu gaz doğada bulunan ve doğadan temin edilen bir gaz olmaktadır. Maliyeti düşük olduğu içinde bir yangın tüpünü daha çok kullanabilmeyi sağlıyor. Oldukça pozitif yönü olan argon gazını kullanmak yangın durumlarında oldukça avantaj sağlayacaktır.